Vitality Blast T20 Live Streaming

NatWest Vitality Blast T20 2021 Live Streaming & Broadcasting Channels

Sky Sports to broadcast the live coverage of NatWest Vitality Blast T20 2021 Live Streaming in the United Kingdom while Willow TV owned the official broadcasting rights to telecast Vitality Blast T20 in the USA and Canada.

Sony Pictures Network (SPN) bought the Telecasting Rights for the Vitality Blast T20 2021 Live Streaming in India; all matches will be live-streamed digitally on SonyLiv (Web, App) and Hotstar (OTT Platforms).

Aussies cricket fans can watch the live streaming of Vitality T20 Blast 2021 Live Streaming on Fox Sports and BT Sport; both TV channels purchased the broadcasting rights for the live coverage of the tournament in Australia.

Sky Sports NZ to bring the live streaming of NatWest Vitality T20 Blast 2021 all matches in New Zealand while YuppTV is the OTT Platform to broadcast all T20 Blast Matches worldwide.

The NatWest Vitality English T20 Blast is an English Domestic Cricket Tournament that operates by the England and Wales Cricket Board (ECB). The NatWest Vitality English T20 Blast 2021 Live Streaming is scheduled to start from 9th June 2021. Willow TV, Sky Sports, Fox Sports, and BT Sports are the official broadcasters of Vitality Blast T20 2021.

Various Sports channels hold the broadcasting rights for the upcoming tournament, Ten Sports, Willow Cricket, Fox Sports, SuperSport, and Lemar TV are the official broadcasting partners that own the rights. Sky Sports and Willow TV are the international broadcasting channels that bring the live coverage of Vitality English T20 Blast 2021 Live on your TV channels.

 


NatWest Vitality Blast T20 2021 Live Streaming & Broadcasting TV List

 

India: Star Sports, SonyLiv, Sony Ten

Pakistan: Ten Sports Live

USA: Willow TV

South Africa: SuperSport

UK: Sky Sports

UAE: Sony Six

Australia: Fox Sports

New Zealand: Sky Sports NZ

Afghanistan: LEMAR TV

Bangladesh: Gazi TV (GTV)

 


Star Sports Live, Sony Six, SonyLiv, & Sony Ten are the Indian Sports Channel that brings all cricket action Live in India. So if you are a fan of Vitality T20 Blast and looking to stream it in India, these mentioned sports channels such as Star Sports, Hotstar, and Sony Ten broadcast T20 Blast 2021 Live.

Ten Sports Live is the official Sports Channel in Pakistan to Telecast the Vitality T20 Blast 2021 Live Streaming in Pakistan. Watch all 133 T20I matches live coverage on your Smartphones or TV channels via Ten Sports.

Sky Sports Live will bring the whole tournament Live in England, so all the cricket fans in England can watch the Vitality T20 Blast 2021 Live Telecast on the Sky Sports TV channel. While for the New Zealand users, Sky Sports NZ brings live coverage in NZ.

As always Willow Cricket is one of the best international Sports platforms where you can watch all cricket matches live from all over the world. Willow TV broadcast the Vitality Blast T20 2021 Live Telecast in Canada and the USA.

 

VITALITY BLAST T20 2021 Full Teams & Squads

Northants Steelbacks Squad: Richard Levi, Joshua Cobb (c), Adam Rossington (wk), Alex Wakely, Saif Zaib, Graeme White, Ben Sanderson, Nathan Buck, Tom Taylor, Ricardo Vasconcelos, Curtley-Jack White, Brandon Glover, Ben Curran, Charlie Thurston, Emilio Gay, Gareth Berg, Luke Procter, Rob Keogh, Graeme White, Simon Karrigon, Wayne Parnell

Somerset Squad: Steven Davies (wk), Devon Conway, Will Smeed, Tom Abell (c), Lewis Goldsworthy, Lewis Gregory, Tom Lammonby, Craig Overton, Roelof van der Merwe, Ollie Sale, Max Waller, Merchant de Lange, Josh Davey, Jack Leach, Jack Brooks, Ned Leonard, Kasey Aldridge, Ben Green, Eddie Byrom, James Hildreth, Sam Young, Tom Banton

Surrey Squad: Will Jacks, Hashim Amla, Ben Foakes (wk), Rory Burns (c), Jamie Smith, Daniel Moriarty, Reece Topley, Tom Curran, Rikki Clarke, Jamie Overton, Liam Plunkett, Gus Atkinson, Sean Abbott, Nicholas Kimber, Matt Dunn, Kemar Roach, James Taylor, Jade Dernbach, Ben Geddes, Laurie Evans, Jason Roy, Gareth Batty, Conor McKerr, Ollie Pope, Sam Curran, Nico Reifer, Mark Stoneman, Ryan Patel, Jordan Clark, Amar Virdi

Sussex Sharks Squad: Philip Salt (wk), Luke Wright (c), Calum Macleod, Delray Rawlins, Mitchell Claydon, Stuart Meaker, David Wiese, Ravi Bopara, Ollie Robinson, Will Beer, Danny Briggs, Aaron Thomason, George Garton, Ben Brown, Henry Crocombe, Tymal Mills

Kent Spitfires Squad Daniel Bell-Drummond (c), Zak Crawley, Oliver Robinson (wk), Matt Milnes, Imran Qayyum, Fred Klaassen, Jack Leaning, Alex Blake, Jordan Cox, Grant Stewart, Joe Denly, Tawanda Muyeye, Darren Stevens, Miguel Cummins, Mohammad Amir, Nathan Gilcrhsit, Qais Ahmad, Heino Kuhn, Ollie Robinson, Sam Billings, Tim Groenewald, Matthew Quinn, Harry Podmote, Hamidullah Qadri

Middlesex Squad: Max Holden, Stephen Eskinazi, Martin Andersson, Nick Gubbins, John Simpson (wk), James Harris, Tom Helm, Nathan Sowter, Steven Finn (c), Eoin Morgan, Jack Davies, Joe Cracknell, Tim Murtagh, Joshua De Caires, Sam Robson, Luke Hollman, Mitchell Marsh, Paul Stirling, Peter Handscomb, Robbie White, Blake Cullen, Mujeeb Ur Rahman, Thilan Walallawita, Toby Roland-Jones

Gloucestershire Squad: Miles Hammond, Chris Dent (c), Ian Cockbain, Ryan Higgins, James Bracey (wk), Jack Taylor, Matt Taylor, George Hankins, Kraigg Brathwaite, George Scott, Graeme van Buuren, Benny Howell, Olivier Price, Tom Lace, Tom Smith, David Payne, Tom Price, Daniel Worrall, Harry Hankins, Jared Warner, Josh Shaw

Hampshire Squad: Tom Alsop, James Vince (c), Sam Northeast, Lewis McManus (wk), James Fuller, Ian Holland, Scott Currie, Ajeet Dale, Brad Wheal, Liam Dawson, Aneurin Donald, Felix Organ, Joe Weatherley, Kyle Abbott, Mason Crane, Chris Wood, Ryan Stevenson, Mohammad Abbas, Keith Barker, D’Arcy Short

Essex Eagles Squad: Cameron Delport, Varun Chopra, Tom Westley (c), Daniel Lawrence, Ryan ten Doeschate, Adam Wheater (wk), Paul Walter, Adam Zampa, Simon Harmer, Shane Snater, William Buttleman,Aaron Beard, Feroze Khushi, Nick Browne, Jack Plom, Sam Cook, Peter Siddle, Jamie Porter, Sir Alastair Cook, Michael Pepper, Aron Nijjar, Ben Allison

Yorkshire Vikings Squad: Adam Lyth, Steven Patterson (c)Tom Kohler-Cadmore, Joe Root, Harry Brook, Will Fraine, Jonathan Tattersall (wk), Jordan Thompson, Dawid Malan, Matthew Fisher, Josh Sullivan, Jack Shutt, Duanne Olivier, Dominic Leech, Dom Bess, Ben Coad, Adil Rashid, Jonny Bairstow, Harry Duke, Ben Birkhead, George Hill, Mathew Pillans, Josh Poysden, Gary Ballance, James Wharton, Matthew Revis, Tom Loten, David Willey, Matthew Waite

Durham Squad: Alex Lees, Scott Borthwick (c), Graham Clark, Jack Burnham, Michael Jones, Sean Dickson, Will Young, Alex Thomson, Ben Raine, Ben Stokes, Cameron Steel, Matt Salisbury, Chris Rushworth, Paul Coughlin, Cameron Bancroft, David Bedingham, Stuart Poynter (wk), Brydon Carse, Liam Trevaskis, Mark Wood, Matty Potts, Ned Eckersley, Jack Campbell, Oliver Gibson

Glamorgan Squad: Chris Cooke (c/wk), Kiran Carlson, David Lloyd, Callum Taylor, Andrew Balbirnie, Billy Root, Daniel Douthwaite, Roman Walker, Andrew Salter, Timm van der Gugten, Prem Sisodiya, Colin Ingram, Marnus Labuschagne, Nicholas Selman, Michael Neser, Joe Cooke, Ruaidhri Smith, Michael Hogan, Kames Weighell, Jamie Mcllroy, Alex Horton

Birmingham Bears Squad: Adam Hose, Dom Sibley, Dan Mousley, Ed Pollock, Hanuma Vihari, Pieter Malan, Robert Yates, Sam Hain, Alex Thomson, Chris Woakes, Oliver Hannon-Dalby, Jacob Bethell, Matthew Lamb, Tim Bresnan, Will Rhodes (c), Michael Burgess (wl), Craig Miles, Jake Lintott, Danny Briggs, Ethan Brookes, George Furrer, George Garrett, Henry Brookes, Liam Norwell, Manraj Johal, Olly Stone, Ryan Sidebottom

Derbyshire Falcons Squad: Billy Godleman, Luis Reece, Wayne Madsen, Alex Hughes (C), Leus du Plooy, Matthew Critchley, Fynn Hudson-Prentice, Ben McDermott, Matt McKiernan, Brooke Guest (WK), Michael Cohen, Nils Priestley, Samuel Conners, Thomas Wood, Anuj Dal, Nick Hotslake

Lancashire Lightning Squad: Keaton Jennings, Liam Livingstone, Jackson Bird, Luke Wells, Owais Shah, Danny Lamb, Shreyas Iyer, Alex Davies (wk), Steven Croft, Dane Vilas (c), Josh Bohannon, James Anderson, Rob Jones, Danny Lamb, Tom Hartley, Tom Bailey, Liam Hurt, Finn Allen, Jos Buttler, George Balderson, George Lavelle, Edwin Moulton, George Burrows, Jack Blatherwick, Jack Morley, Matt Parkinson, Richard Gleeson, Saqib Mahmood

Leicestershire Foxes Squad: George Rhodes, Hassan Azad, Chris Wright, Harry Dearden, Marcus Harris, Nick Welch, Rishi Patel, Sam Evans, Aaron Lilley, Ben Mike, Colin Ackermann (c), Scott Steel, Callum Parkinson, Harry Swindells (wk), Lewis Hill, Sam Bates, Alex Evans, Dieter Klein, Ed Barnes, Gavin Griffiths, Nathan Bowley, Will Davis

Worcestershire Rapids Squad: Daryl Mitchell, Jack Haynes, Joshua Dell, Mitchell Stanley, Riki Wessels, Ross Whiteley, Adam Finch, Tom Fell, Brett D’Oliveira, Alzarri Joseph, Joe Leach (w), Dillon Pennington, Moeen Ali, Alex Milton (wk), Ben Cox, Gareth Roderick, Charlie Morris, Ed Barnard, Josh Tongue, Pat Brown

Notts Outlaws Squad: Alex Hales, Joe Clarke, Ben Duckett, Tom Moores (wk), Daniel Christian, Steven Mullaney (C), Samit Patel, Luke Fletcher, Jake Ball, Zak Chappell, Tom Barber, Toby Pettman, Stuart Broad, Matthew Carter, Ben Slater, Liam Patterson-White, Dane Schadendorf, Harry Gurney, Dane Patterson, Brett Hutton, Haseeb Hameed, Sol Budinger, Ben Compton, Peter Trego, Lyndon James, Joey Evison


 

Looking for Live Score and Match Updates? Click below Button

STREAM KRO

 

 


NatWest Vitality Blast T20 Group Divisions

 

There are two North and South Divisions for the Vitality T20 Blast Cricket Tournament, where Essex is the defending champions. The first matches kick off on June 9th, 2021.

 

North Division

  • Derbyshire
  • Durham
  • Lancashire
  • Leicestershire
  • Northamptonshire
  • Nottinghamshire
  • Warwickshire
  • Worcestershire
  • Yorkshire

 

South Division

  • Essex
  • Glamorgan
  • Gloucestershire
  • Hampshire
  • Kent
  • Middlesex
  • Somerset
  • Surrey
  • Sussex

 

 


NatWest Vitality T20 Blast 2021 Schedule, Fixtures, and Match Details

 

Jun 09, Wed

  • Lancashire vs Derbyshire, North Group
  • Emirates Old Trafford, Manchester
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Worcestershire vs Nottinghamshire, North Group
  • New Road, Worcester
  • 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

 

  • Kent vs Hampshire, South Group
  • St Lawrence Ground, Canterbury
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Somerset vs Essex, South Group
  • The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 10, Thu

  • Glamorgan vs Gloucestershire, South Group
  • Sophia Gardens, Cardiff
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Middlesex vs Surrey, South Group
  • Lord’s, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Lancashire vs Leicestershire, North Group
  • Emirates Old Trafford, Manchester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Yorkshire vs Warwickshire, North Group
  • Headingley, Leeds
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 11, Fri

  • Leicestershire vs Derbyshire, North Group
  • Grace Road, Leicester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Nottinghamshire vs Warwickshire, North Group
  • Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Northampton shire vs Worcestershire, North Group
  • County Ground, Northampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Somerset vs Surrey, South Group
  • The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Essex vs Hampshire, South Group
  • County Ground, Chelmsford
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Durham vs Yorkshire, North Group
  • Riverside Ground, Chester-le-Street
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Kent vs Middlesex, South Group
  • St Lawrence Ground, Canterbury
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

  • Gloucestershire vs Sussex, South Group
  • County Ground, Bristol
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

Jun 12, Sat

  • Sussex vs Hampshire, South Group
  • County Ground, Hove
  • 11:00 PM, 06:00 PM GMT / 07:00 PM LOCAL

 

 

Jun 13, Sun

  • Leicestershire vs Durham, North Group
  • Grace Road, Leicester
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Derbyshire vs Warwickshire, North Group
  • County Ground, Derby
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Northamptonshire vs Nottinghamshire, North Group
  • County Ground, Northampton
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Glamorgan vs Essex, South Group
  • Sophia Gardens, Cardiff
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Worcestershire vs Lancashire, North Group
  • New Road, Worcester
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Kent vs Gloucestershire, South Group
  • St Lawrence Ground, Canterbury
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

Jun 14, Mon

  • Surrey vs Glamorgan, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

Jun 15, Tue

  • Derbyshire vs Lancashire, North Group
  • County Ground, Derby
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Northamptonshire vs Warwickshire, North Group
  • County Ground, Northampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Somerset vs Kent, South Group
  • The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Essex vs Sussex, South Group
  • County Ground, Chelmsford
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Middlesex vs Hampshire, South Group
  • Radlett Cricket Club, Radlett
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Durham vs Nottinghamshire, North Group
  • Riverside Ground, Chester-le-Street
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Yorkshire vs Leicestershire, North Group
  • Headingley, Leeds
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 16, Wed

  • Worcestershire vs Yorkshire, North Group
  • New Road, Worcester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Glamorgan vs Kent, South Group
  • Sophia Gardens, Cardiff
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Leicestershire vs Warwickshire, North Group
  • Grace Road, Leicester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 17, Thu

  • Derbyshire vs Northamptonshire, North Group
  • County Ground, Derby
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Middlesex vs Gloucestershire, South Group
  • Radlett Cricket Club, Radlett
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Surrey vs Sussex, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Durham vs Lancashire, North Group
  • Riverside Ground, Chester-le-Street
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 18, Fri

  • Worcestershire vs Northamptonshire, North Group
  • New Road, Worcester
  • 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

 

  • Nottinghamshire vs Derbyshire, North Group
  • Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Essex vs Gloucestershire, South Group
  • County Ground, Chelmsford
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Sussex vs Somerset, South Group
  • County Ground, Hove
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Glamorgan vs Middlesex, South Group
  • Sophia Gardens, Cardiff
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Surrey vs Hampshire, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Yorkshire vs Durham, North Group
  • Headingley, Leeds
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Warwickshire vs Lancashire, North Group
  • Edgbaston, Birmingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 19, Sat

  • Somerset vs Glamorgan, South Group
  • The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 11:00 PM, 06:00 PM GMT / 07:00 PM LOCAL

 

 

Jun 20, Sun

  • Northampton shire vs Leicestershire, North Group
  • County Ground, Northampton
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Lancashire vs Nottinghamshire, North Group
  • Emirates Old Trafford, Manchester
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Durham vs Warwickshire, North Group
  • Riverside Ground, Chester-le-Street
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Yorkshire vs Derbyshire, North Group
  • Headingley, Leeds
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Kent vs Essex, South Group
  • St Lawrence Ground, Canterbury
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Gloucestershire vs Hampshire, South Group
  • County Ground, Bristol
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

 

Jun 21, Mon

  • Surrey vs Essex, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 22, Tue

  • Gloucestershire vs Kent, South Group
  • County Ground, Bristol
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Sussex vs Glamorgan, South Group
  • County Ground, Hove
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

  • Derbyshire vs Leicestershire, North Group
  • County Ground, Derby
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Nottinghamshire vs Worcestershire, North Group
  • Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 23, Wed

  • Surrey vs Somerset, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Durham vs Northamptonshire, North Group
  • Riverside Ground, Chester-le-Street
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Yorkshire vs Worcestershire, North Group
  • Headingley, Leeds
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 24, Thu

  • Warwickshire vs Derbyshire, North Group
  • Edgbaston, Birmingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Middlesex vs Essex, South Group
  • Lord’s, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Gloucestershire vs Glamorgan, South Group
  • County Ground, Bristol
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 25, Fri

  • Worcestershire vs Durham, North Group
  • New Road, Worcester
  • 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

 

  • Leicestershire vs Yorkshire, North Group
  • Grace Road, Leicester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Derbyshire vs Nottinghamshire, North Group
  • County Ground, Derby
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Northamptonshire vs Lancashire, North Group
  • County Ground, Northampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Somerset vs Hampshire, South Group
  • The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Essex vs Kent, South Group
  • County Ground, Chelmsford
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Sussex vs Gloucestershire, South Group
  • County Ground, Hove
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Surrey vs Middlesex, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 26, Sat

  • Warwickshire vs Durham, North Group
  • Edgbaston, Birmingham
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Yorkshire vs Northamptonshire, North Group
  • Headingley, Leeds
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Nottinghamshire vs Lancashire, North Group
  • Trent Bridge, Nottingham
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

 

Jun 27, Sun

  • Surrey vs Sussex, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Middlesex vs Glamorgan, South Group
  • Radlett Cricket Club, Radlett
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Worcestershire vs Leicestershire, North Group
  • New Road, Worcester
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

 

Jun 28, Mon

  • Hampshire vs Middlesex, South Group
  • The Rose Bowl, Southampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Kent vs Somerset, South Group
  • St Lawrence Ground, Canterbury
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 29, Tue

  • Glamorgan vs Surrey, South Group
  • Sophia Gardens, Cardiff
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Sussex vs Kent, South Group
  • County Ground, Hove
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Essex vs Somerset, South Group
  • County Ground, Chelmsford
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Leicestershire vs Northamptonshire, North Group
  • Grace Road, Leicester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jun 30, Wed

  • Northamptonshire vs Durham, North Group
  • County Ground, Northampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Warwickshire vs Yorkshire, North Group
  • Edgbaston, Birmingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Hampshire vs Surrey, South Group
  • The Rose Bowl, Southampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jul 01, Thu

  • Nottinghamshire vs Leicestershire, North Group
  • Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

  • Essex vs Glamorgan, South Group
  • County Ground, Chelmsford
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Middlesex vs Sussex, South Group
  • Lord’s, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Lancashire vs Worcestershire, North Group
  • Emirates Old Trafford, Manchester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Gloucestershire vs Somerset, South Group
  • County Ground, Bristol
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jul 02, Fri

  • Derbyshire vs Worcestershire, North Group
  • County Ground, Derby
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Somerset vs Middlesex, South Group
  • The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Glamorgan vs Sussex, South Group
  • Sophia Gardens, Cardiff
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Durham vs Leicestershire, North Group
  • Riverside Ground, Chester-le-Street
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Yorkshire vs Lancashire, North Group
  • Headingley, Leeds
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Warwickshire vs Nottinghamshire, North Group
  • Edgbaston, Birmingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Kent vs Surrey, South Group
  • St Lawrence Ground, Canterbury
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Hampshire vs Gloucestershire, South Group
  • The Rose Bowl, Southampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jul 09, Fri

  • Gloucestershire vs Middlesex, South Group
  • College Ground, Cheltenham
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Worcestershire vs Warwickshire, North Group
  • New Road, Worcester
  • 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL

 

  • Hampshire vs Somerset, South Group
  • The Rose Bowl, Southampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Lancashire vs Northamptonshire, North Group
  • Emirates Old Trafford, Manchester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Durham vs Derbyshire, North Group
  • Riverside Ground, Chester-le-Street
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Surrey vs Kent, South Group
  • Kennington Oval, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Sussex vs Essex, South Group
  • County Ground, Hove
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Nottinghamshire vs Yorkshire, North Group
  • Trent Bridge, Nottingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jul 16, Fri

  • Hampshire vs Essex, South Group
  • The Rose Bowl, Southampton
  • 6:00 PM, 01:00 PM GMT / 02:00 PM LOCAL

 

  • Gloucestershire vs Surrey, South Group
  • College Ground, Cheltenham
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Warwickshire vs Worcestershire, North Group
  • Edgbaston, Birmingham
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Lancashire vs Durham, North Group
  • Emirates Old Trafford, Manchester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Middlesex vs Kent, South Group
  • Lord’s, London
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Glamorgan vs Somerset, South Group
  • Sophia Gardens, Cardiff
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Northamptonshire vs Derbyshire, North Group
  • County Ground, Northampton
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Leicestershire vs Nottinghamshire, North Group
  • Grace Road, Leicester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

  • Hampshire vs Sussex, South Group
  • The Rose Bowl, Southampton
  • 11:00 PM, 06:00 PM GMT / 07:00 PM LOCAL

 

 

Jul 17, Sat

  • Lancashire vs Yorkshire, North Group
  • Emirates Old Trafford, Manchester
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL

 

 

Jul 18, Sun

  • Hampshire vs Glamorgan, South Group
  • The Rose Bowl, Southampton
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Leicestershire vs Worcestershire, North Group
  • Grace Road, Leicester
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Nottinghamshire vs Durham, North Group
  • Trent Bridge, Nottingham
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Somerset vs Gloucestershire, South Group
  • The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Essex vs Middlesex, South Group
  • County Ground, Chelmsford
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Warwickshire vs Northamptonshire, North Group
  • Edgbaston, Birmingham
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Derbyshire vs Yorkshire, North Group
  • Queen’s Park, Chesterfield
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • Kent vs Sussex, South Group
  • St Lawrence Ground, Canterbury
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

 

Aug 24, Tue

  • TBC vs TBC, Quarter Final 1
  • TBC, TBC
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL

 

 

Aug 25, Wed

  • TBC vs TBC, Quarter Final 2
  • TBC, TBC
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL

 

 

Aug 26, Thu

  • TBC vs TBC, Quarter Final 3
  • TBC, TBC
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL

 

 

Aug 27, Fri

  • TBC vs TBC, Quarter Final 4
  • TBC, TBC
  • 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL

 

 

Sep 18, Sat

  • TBC vs TBC, Semi Final 1
  • Edgbaston, Birmingham
  • 3:00 PM, 10:00 AM GMT / 11:00 AM LOCAL

 

  • TBC vs TBC, Semi Final 2
  • Edgbaston, Birmingham
  • 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL

 

  • TBC vs TBC, Final
  • Edgbaston, Birmingham
  • 10:15 PM, 05:15 PM GMT / 06:15 PM LOCAL